MÄSTARMÖTET 2018:   INBJUDAN - ANMÄLAN - UTTAGNA BROTTARE - MATCHLISTOR - RESULTAT - BILDGALLERI - GÄSTBOK - OM TÄVLINGEN

HUVUDSPONSOR
GLENTONS - Köp dina pokaler och medaljer till varje tävling hos Glentons.se


 
LEDIGA PLATSER!
VI TAR EMOT NYA DELTAGARE I VIKTKLASSER MED PLATS!!!
Lägg in ansökan via anmälningsformuläret även om anmälningstiden gått ut. Vi strävar efter 10 deltagare i alla viktklasser. (J23 . 6st).

Kategori Namn Klubb
Knatte 26 kg  Leon Torstensson Karlshamns BK
Knatte 26 kg  Pelle Cevic AK-77
Knatte 26 kg  Viggo Julin Osby aobk
 
Knatte 29 kg  Isak Hidling BK Atle
Knatte 29 kg  Sarhan Igidov BK Atle
Knatte 29 kg  Santosh Tharmalingam Uppsala AK
Knatte 29 kg  Silas Hardemyr Marsvinsholms IF
Knatte 29 kg  Allan Ottar Sörö Trollhättans AK
Knatte 29 kg  Magomed Aydamirov Alvesta Brottningsklubb
 
Knatte 32 kg  Freddie Samuelsson Norrtälje BK
Knatte 32 kg  Muhammad Kuanysh Skövde A&BK
Knatte 32 kg  Lukas Jönsson BK Velo
Knatte 32 kg  Elian Hedberg BK Athén
Knatte 32 kg  Abdul-Halim Tadaev Alvesta Brottningsklubb
 
Knatte 35 kg  Oliver Wijk Kungsbacka BK
Knatte 35 kg  Olle Broberg Lidköpings AS
Knatte 35 kg  William Sjödén Sandvikens BK
Knatte 35 kg  David Liljeberg HBK Bergania
Knatte 35 kg  Alvin Thulinder BK Loke
Knatte 35 kg  Askhab Abubakarov Alvesta Brottningsklubb
Knatte 35 kg  Tomi Posio Västerås Brottarklubb
Knatte 35 kg  Tage Tingvall Borås brottarklubb
Knatte 35 kg  Tamirlan Mamishev Alvesta Brottningsklubb
 
Knatte 38 kg  Leo Ljungqvist BK Orion
Knatte 38 kg  Lukas Issal Värnamo BK
Knatte 38 kg  Erik Nilsson HBK Bergania
Knatte 38 kg  Alvin Andersson Varbergs BOIS BK
Knatte 38 kg  Oskar Neckfors Höörs BK
Knatte 38 kg  Emilio Sjöström Bk viking
 
Knatte 42 kg  Leon Hals IFK Linköping
Knatte 42 kg  Karl Holmberg BK Starke
Knatte 42 kg  Sixten Ottosson Lidköpings AS
Knatte 42 kg  Gustav Wesster Eskilstuna GAK
Knatte 42 kg  Sigge Althen Skurups SK
Knatte 42 kg  Loi Olsson Hästveda BK
 
Knatte 47 kg  Liam Gunnarsson Viskafors AK
Knatte 47 kg  Ludvig Gunnarsson Viskafors AK
Knatte 47 kg  Viktor Malmkvist Västerås BK
Knatte 47 kg  Harry Eriksson Västerås BK
Knatte 47 kg  Kevin Göransson BK Pan
Knatte 47 kg  Malkolm Farkas Marsvinsholms IF
 
Knatte 53 kg  Joel Andersson Falköpings A&BK
Knatte 53 kg  Noah Peterson Alebrottarna
Knatte 53 kg  Milton Farkas Marsvinsholms IF
Knatte 53 kg  Max Nyström Eskilstuna GAK
Knatte 53 kg  Iver Borgen Narvik Atletklubb
Knatte 53 kg  Melker Nellsjö B BK Envig
 
Pojk 31/34 kg  Isaac Sjöberg BK Starke
Pojk 31/34 kg  Martin August Aak Kolbotn IL
Pojk 31/34 kg  Alexandru Baloi Klippans BK
Pojk 31/34 kg  Hamzat Hasjagolgov Alvesta BK
 
Pojk 38 kg  William Ekeroth BK Orion
Pojk 38 kg  Ruben Stråkeved Värnamo BK
Pojk 38 kg  Anzor Muzayev Kolbotn IL
Pojk 38 kg  Elliot Trellid IK Sparta
Pojk 38 kg  Hjalmar Sandin Sandvikens BK
Pojk 38 kg  Zion Stenlund Sandvikens BK
Pojk 38 kg  Algot Gamelius Motala ABK
Pojk 38 kg  Noah Henriksson Klippans BK
Pojk 38 kg  Leokim Beky Skedsmo BK
 
Pojk 41 kg  Ahmed Tutaev IFK Linköping
Pojk 41 kg  Tural Binnatov Göteborgs AK
Pojk 41 kg  Samuel Nilsson BK Starke
Pojk 41 kg  Wlimer Guldstrand BK Atle
Pojk 41 kg  Isak Johansson Värnamo BK
Pojk 41 kg  Malik Sandek Kolbotn IL
Pojk 41 kg  Omar Hassan Klippans BK
Pojk 41 kg  Alex Månsson Osby A&BK
 
Pojk 44 kg  Jonathan Lundin Falköpings A&BK
Pojk 44 kg  Noah Normann Narvik AK
Pojk 44 kg  Mohammed Tutaev IFK Linköping
Pojk 44 kg  Ossian Johansson BK Atle
Pojk 44 kg  Oliver Issal Värnamo BK
Pojk 44 kg  Liam Svensson Motala ABK
Pojk 44 kg  Aneas Kjelland-Hysvær Kolbotn IL
Pojk 44 kg  Max Siirilä Söderhamns BK
Pojk 44 kg  Jonathan Hallén Kävlinge Furulunds BK
Pojk 44 kg  Calle Zetterkvist sundsvalls aiik Sundsvalls AIK
 
Pojk 48 kg  Teymor Sultanov Göteborgs AK
Pojk 48 kg  Tim Bergfalk Göteborgs AK
Pojk 48 kg  Adam Silverin Kungsbacka BK
Pojk 48 kg  Noah Söderquist BK Velo
Pojk 48 kg  Elliot Gega IK Sparta
Pojk 48 kg  Oscar Josarp Varbergs BOIS BK
Pojk 48 kg  Max Nordfeldt Bjuvs BK
Pojk 48 kg  Simon Castello Klippans BK
Pojk 48 kg  Rashid Gadamorov Björnekulla BK
 
Pojk 52 kg  Petter Lundh Göteborgs AK
Pojk 52 kg  Carl Boxe Lidköpings AS
Pojk 52 kg  Adrian Danielsen T&IL National
Pojk 52 kg  Adam Olsson BK Atle
Pojk 52 kg  Oskar Ståhl EAI Brottning
Pojk 52 kg  Pontus Ståhl EAI Brottning
Pojk 52 kg  Hampus Areberg Bjuvs BK
Pojk 52 kg  Liam Azzam Hästveda BK
Pojk 52 kg  Cazper Brohdin Klippans BK
 
Pojk 57 kg  Elias Mikko Kiruna SK
Pojk 57 kg  Hugo Svahn Klippans BK
Pojk 57 kg  Ruben Fodor Björnekulla BK
 
Pojk 62 kg  Linus Norlin BK Starke
Pojk 62 kg  Denny Chang Värnamo BK
Pojk 62 kg  Arvid Törnkvist Matforsbrottarna
Pojk 62 kg  Albin Morin Alebrottarna
Pojk 62 kg  Anton Steen EAI Brottning
Pojk 62 kg  Hjalmar Trast Trollhättans AK
 
Pojk 68 kg  Nihad Abbasli IFK Linköping
Pojk 68 kg  Mårten Persson Bjuvs BK
Pojk 68 kg  Oskar Morin Alebrottarna
Pojk 68 kg  Teo Peterson Alebrottarna
 
U-23 60 kg  Abulfazel Hashimy Hästveda BK
U-23 60 kg  Alexander Norström Örgryte BF
U-23 60 kg  Ahmad Zaki Bk Enig
 
U-23 63 kg  Alexander Jonerelv Bk Ore
U-23 63 kg  Elias Akbari Örgryte BF
U-23 63 kg  Samuel Andreassen. Gulset Bryteklubb Norge
 
U-23 67 kg  Isak Bø Rørnes Fauske Atletklubb
 
U-23 72 kg  Hannes Björnqvist Viskafors AK
U-23 72 kg  Didrik Silverin Kungsbacka Brottarklubb
U-23 72 kg  AminOllah Safari Lidköpings AS
U-23 72 kg  Arvid Westlund Nilsson Hästveda BK
U-23 72 kg  Casper Månsson Varbergs BOIS BK
 
U-23 77 kg  Jack Nordström Bk Bryggan
 
U-23 82 kg  Martin Gistorp Svedala BK
 
Ungdom 51 kg  Isac Rydberg Falköpings A&BK
Ungdom 51 kg  Iles Murtazov IFK Linköping
Ungdom 51 kg  Enok Tonmyr Göteborgs AK
Ungdom 51 kg  Simon Karlsson Skövde A&BK
Ungdom 51 kg  Buster Hesselbom BK Starke
Ungdom 51 kg  Christoffer Andresen Halden AK
Ungdom 51 kg  Alvin Lundgren Sundsvalls AIK
 
Ungdom 55 kg  Mark Loitto IFK Linköping
Ungdom 55 kg  Jonatan Jednell Göteborgs AK
Ungdom 55 kg  Arvid Nilsson BK Starke
Ungdom 55 kg  Victor Grøneng Kolbotn IL
Ungdom 55 kg  Kasper Øverby Skedsmo BK
Ungdom 55 kg  Mustaffa Jaffari AK-77
 
Ungdom 60 kg  Magomed Edaev T&IL National
Ungdom 60 kg  Fabian Frisk Kävlinge Furulunds BK
Ungdom 60 kg  Hannes Hofmann BK Orion
Ungdom 60 kg  Teo Jönsson BK Viking
Ungdom 60 kg  Vilgot klinthäll BK Enig
Ungdom 60 kg  Joel Månsson Varbergs BOIS BK
Ungdom 60 kg  Theodore Westerlund Matforsbrottarna
Ungdom 60 kg  Ali Reza Karimi BK Envig
 
Ungdom 65 kg  Matheuz Bergkvist Svedala BK
Ungdom 65 kg  Marius Dalsbotten Kolbotn IL
Ungdom 65 kg  Samuel Trellid Malmö Tigers
Ungdom 65 kg  Måns Klostermann Norrtälje BK
 
Ungdom 71 kg  Niko Hynninen Vuoksenniskan Vesa
Ungdom 71 kg  Axel Nilsson BK Enig
Ungdom 71 kg  Mikael Karlsson Skövde A&BK
Ungdom 71 kg  Robin Martinsen Torp IF
Ungdom 71 kg  Adam Nilsson BK Starke
Ungdom 71 kg  Ludvig Gunheim-Hatland T&IL National
Ungdom 71 kg  Fabian Mazdin Klippans BK
Ungdom 71 kg  Joonas Tuomikoski Skedsmo BK
Ungdom 71 kg  Julius Hjälm AK-77
 
Ungdom 80 kg  Alexander Johansson Kungsbacka BK
Ungdom 80 kg  Oscar Ahnström Lidköpings AS
Ungdom 80 kg  Olliver Ekelund BK Bryggan
Ungdom 80 kg  Algot Källman BK Ore
Ungdom 80 kg  Simon Borkenhagen AK-77
Ungdom 80 kg  Exauce Mukubu Tønsberg Kammeratene
Ungdom 80 kg  Rasmus olsson Ballingslövs BK
 
Ungdom 92 kg  Marcus Worren Lambertseter BK
Ungdom 92 kg  Benjamin Sjöstrand Lambertseter BK
Ungdom 92 kg  John Boxe Lidköpings AS
Ungdom 92 kg  Fredrik Sjödén Sandvikens BK
Ungdom 92 kg  Hamze Ehsani BK Athén
Ungdom 92 kg  Simon Kuraas Johnsen Narvik Atletklubb